ČASTÉ OTÁZKY

Úvodní hodina

Každý kurz začíná tzv. "úvodní hodinou" v učebně 105 na adrese autoškoly/ budova KVIC, na které se žáci dozví veškeré informace ohledně teoretického výcviku, praktického výcviku, zdravovědy a dostanou také kontakty na lektory atd. Úvodní hodina trvá cca 30 min. Lze zde také osobně donést přihlášku a lékařské potvrzení, včetně doplatků nebo zaplacení kurzovného.

Teoretický výcvik

Teoretický výcvik probíhá vždy Út a Čt od 15:00 do 18:00 v budově KVIC učebna 106. Na první hodině teorie se dozvíte témata hodin a ve které dny se budou tyto témata vyučovat. V případě zameškání některé z hodin je třeba se toto téma doučit doma nebo si domluvit konzultační hodinu případně se dané lekce následující měsíc zúčastnit.

Praktický výcvik

Praktický výcvik se začíná vždy po absolvování minimálně třech lekcí teoretického výcviku tzn. po třech týdnech (1 lekce teorie/ 1x týdně). Jízdy si žák plánuje sám v aplikaci mojeautoškola, kde uvidí volné termíny všech lektorů, případně telefonicky. Jízdy začínají u budovy KVIC na adrese autoškoly. Přístupové údaje budou žákům zaslány na email po úvodní hodině a po odevzdání kompletně vyplněné přihlášky.

Zkoušky

Při plánování posledních 2 jízd si žák společně s lektorem naplánuje datum zkoušek tak, aby neměl velkou časovou prodlevu mezi poslední jízdou a zkouškami. Zkoušky probíhají na MÚ Nový Jičín, vždy dopoledne. Nejpozději 24h předem mít zaplacený správní poplatek městu ve výši 700 Kč, vzít si sebou kopii dokladu o zaplacení, občanský průkaz, znalosti a dovednosti a v 7:45 se dostavit na MÚ.

Smluvní pokuty

Ztráta/ poškození průkazky - 500 Kč
Nedostavení se na domluvenou jízdu/ omluvení jízdy v době kratší než 24h před jízdou - 600 Kč
Přistavení výcvikového vozidla na opakované zkoušky z jízd - 500 Kč
Nedostavení se na zkoušky/ omluvení zkoušek v době kratší než 24h - 1000 Kč

Poplatky

Tyto správní poplatky se platí MÚ Nový Jičín, nikoliv autoškole.

Zkoušky první pokus - 700 Kč
Opakovaný pokus z jízd - 400 Kč
Opakovaný pokus z testů - 100 Kč