Doplňková zkouška "A2" na "A"

Dostupnost Volné místa
Kód: 0011
5 000 Kč 4 132,23 Kč bez DPH
Doplňková zkouška "A2" na "A"
20_let_na_trhu
Více než 19 let na trhu
atmosféra
Přátelská atmosféra
zkouška
Vysoké procento
úspěšných zkoušek
Zkušení lektroři
Zkušení lektoři

Doplňovací zkouška na skupiny A2-A

Žadatel, který je dva roky držitelem řidičského oprávnění na skupinu A1 může doplňovací zkouškou získat skupinu A2. Obdobně se postupuje u žadatele, který je dva roky držitelem skupiny A2 a chce získat skupinu A. Doplňovací zkouška je zkouška pouze z praktické jízdy (žadatel nemusí složit zkoušku z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy - hovorově "test"). 

Do skupiny A spadají motocykly s postranním vozík či bez a tříkolová vozidla s výkonem motoru nad 15kW.

Další podmínky skupiny jsou uvedeny v zákoně č.361/2000Sb.

Řidičské oprávnění sk.A lze udělit osobě, která dosáhla věku 24 let nebo věku 20 let, pokud je min. 2 roky držitelem ŘO sk. A2.

Výuku a výcvik lze zahájit před dosažením stanoveného věku za podmínky, že ke dni ukončení výuky a výcviku bude dosaženo 24 let.


V případě, že žadatel o rozšíření je držitelem ŘO pro sk. A2 min. 2 roky, může absolvovat pouze doplňovací výuku a výcvik a následně složit doplňovací zkoušku pouze z praktické jízdy v zákonem daném rozsahu.

Pokud žadatel 3x neuspěje ve zkouškách, je povinen absolvovat novou výuku/výcvik pouze z předmětu, ve kterém opakovaně neuspěl. Pokud zkoušky, i opakovací po ukončení nové výuky z daného předmětu, nesloží do 12 měsíců ode dne vykonání první zkoušky, musí absolvovat novou výuku i výcvik v plném rozsahu.

V případě jakýchkoliv dotazů
jsme Vám k dispozici na tel: 
+420 792 642 683